Kategorie
Bez kategorii

Koronawirus Lublin: najnowsze wiadomości!

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim!

Liczba nowych zakażeń na terenie województwa lubelskiego

W ciągu ostatniej doby (dane z 21.05. 2021) potwierdzono ponad 80 nowych przypadków koronawirusa, z czego 8 osób zmarło. Według najnowszych danych województwo lubelskie jest na 9 miejscu pod względem liczby zakażeń koronawirusem.

Liczba nowych zakażeń na terenie województwa lubelskiego

Dla porównania, cała Polska zanotowała w sumie 1 679 nowych przypadków koronawirusa, z czego 191 przypadków zakończyło się śmiercią. W tym momencie ponownie zanotowano spadek zakażeń koronawirusem, zarówno w wojewódzwie lubelskim, jak i całym kraju.

Koronawirus w Lublinie

Spadek zakażeń koronawirusem i nadchodzące lato spowodowały poluzowanie obostrzeń. Lublin cieszy się spadkiem pacjentów z Covid-19 i na ten moment koronawirus nie jest głównym tematem w województwie lubelskim.

Koronawirus w Lublinie

Mimo pozytywnych nastrojów koronawirus wciąż jest obecny i w trosce o utrzymanie zdrowia, należy chronić się przed koronawirusem. Noś maseczkę na ustach i nosie, często myj i dezynfekuj dłonie, a w przypadku zakażenia zostań w domu. Jeśli koronawirus daje ciężkie objawy, zadzwoń na telefon alarmowy 999 lub 112.

Koronawirus w Lublinie

Więcej informacji możesz uzyskać od Narodowego Funduszu Zdrowia. Uruchomiona została specjalna infolinia czynna całodobowo. Specjaliści odpowiadają na pytania dotyczące zakażenia koronawirusem, szczepionek i testów na koronawirusa w Lublinie.

Testy na Covid-19 w Lublinie

Prostym sposobem na to, czy doszło do zakażenia koronawirusem, jest wykonanie testu na Sars-Cov-2. Test na Covid-19 możesz wykonać w specjalnych punktach pobrań, które znajdują się na terenie województwa lubelskiego i w Lublinie. Poniżej lista przykładowych punktów diagnostycznych.

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Terebelska 57-65, 21-500 Biała Podlaska.
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie, Stanisława Staszica 16, 20-400 Lublin.
  • Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, Szpitalna 53, 22-100 Chełm.
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, Aleje Grunwaldzkie 1, 22-600 Tomaszów Lubelski.

Test na obecność wirusa Sars-Cov-2 możesz wykonać prywatnie lub w ramach NFZ. Wyniki testu pojawiają się w kilka godzin od wykonania i są dostępne online.

Szczepionka na koronawirusa Sars-CoV-2

Szczepionka na koronawirusa Sars-CoV-2

Aktualne informacje na temat szczepień w Lublinie i województwie lubelskim podaje Lubelski Urząd Wojewódzki. Bezpłatna szczepionka jest już dostępna dla wszystkich chętnych osób, niezależnie od wieku. W celu zapisania się na szczepienie skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym lub skorzystaj ze strony pacjent.gov.pl.

Autor: Roman Jaworski

Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *