25.8 C
Województwo lubelskie
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Koronawirus Lublin: najnowsze wiadomości!

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim!

Liczba nowych zakażeń na terenie województwa lubelskiego

W ciągu ostatniej doby (dane z 21.05. 2021) potwierdzono ponad 80 nowych przypadków koronawirusa, z czego 8 osób zmarło. Według najnowszych danych województwo lubelskie jest na 9 miejscu pod względem liczby zakażeń koronawirusem.

Liczba nowych zakażeń na terenie województwa lubelskiego

Dla porównania, cała Polska zanotowała w sumie 1 679 nowych przypadków koronawirusa, z czego 191 przypadków zakończyło się śmiercią. W tym momencie ponownie zanotowano spadek zakażeń koronawirusem, zarówno w wojewódzwie lubelskim, jak i całym kraju.

Koronawirus w Lublinie

Spadek zakażeń koronawirusem i nadchodzące lato spowodowały poluzowanie obostrzeń. Lublin cieszy się spadkiem pacjentów z Covid-19 i na ten moment koronawirus nie jest głównym tematem w województwie lubelskim.

Koronawirus w Lublinie

Mimo pozytywnych nastrojów koronawirus wciąż jest obecny i w trosce o utrzymanie zdrowia, należy chronić się przed koronawirusem. Noś maseczkę na ustach i nosie, często myj i dezynfekuj dłonie, a w przypadku zakażenia zostań w domu. Jeśli koronawirus daje ciężkie objawy, zadzwoń na telefon alarmowy 999 lub 112.

Koronawirus w Lublinie

Więcej informacji możesz uzyskać od Narodowego Funduszu Zdrowia. Uruchomiona została specjalna infolinia czynna całodobowo. Specjaliści odpowiadają na pytania dotyczące zakażenia koronawirusem, szczepionek i testów na koronawirusa w Lublinie.

Testy na Covid-19 w Lublinie

Prostym sposobem na to, czy doszło do zakażenia koronawirusem, jest wykonanie testu na Sars-Cov-2. Test na Covid-19 możesz wykonać w specjalnych punktach pobrań, które znajdują się na terenie województwa lubelskiego i w Lublinie. Poniżej lista przykładowych punktów diagnostycznych.

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Terebelska 57-65, 21-500 Biała Podlaska.
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie, Stanisława Staszica 16, 20-400 Lublin.
  • Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, Szpitalna 53, 22-100 Chełm.
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, Aleje Grunwaldzkie 1, 22-600 Tomaszów Lubelski.

Test na obecność wirusa Sars-Cov-2 możesz wykonać prywatnie lub w ramach NFZ. Wyniki testu pojawiają się w kilka godzin od wykonania i są dostępne online.

Szczepionka na koronawirusa Sars-CoV-2

Szczepionka na koronawirusa Sars-CoV-2

Aktualne informacje na temat szczepień w Lublinie i województwie lubelskim podaje Lubelski Urząd Wojewódzki. Bezpłatna szczepionka jest już dostępna dla wszystkich chętnych osób, niezależnie od wieku. W celu zapisania się na szczepienie skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym lub skorzystaj ze strony pacjent.gov.pl.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
POPULARNE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj