-1.1 C
Poznań
czwartek, 2 lutego, 2023

Modelowanie dłoni kwasem hialuronowym – na czym polega zabieg?

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Jednak, niestety, jest to również część ciała, która jak żadna inna może zdradzić nasz wiek. Skóra w tym miejscu jest bowiem wyjątkowo cienka i pozbawiona gruczołów łojowych, które mogłyby chronić je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Co więcej, bardzo często poddajemy je działaniu detergentów. Twoje dłonie nie wyglądają tak, jak tego pragniesz? Koniecznie musisz coś z tym zrobić! Dowiedz się więcej o modelowaniu dłoni kwasem hialuronowym.

Na czym polega modelowanie dłoni kwasem hialuronowym?

Modelowanie dłoni kwasem hialuronowym polega na podaniu tej substancji do wnętrza tkanki za pomocą cienkiej kaniuli. Wykorzystywany w procedurze kwas hialuronowy usieciowany stosowany jest w roli wypełniacza w zabiegach wolumetrii na różnych partiach ciała. Na dłoniach podaje się odpowiednią ilości, co pozwala delikatnie napiąć skórę, dodać jej sprężystości i elastyczności. Efekty znacznego wygładzenia, a także poprawy komfortu i kolorytu widoczne są właściwie natychmiast po przeprowadzeniu procedury.

Jakie efekty można uzyskać dzięki modelowaniu dłoni kwasem hialuronowym?

Najważniejszym rezultatem modelowania dłoni kwasem hialuronowym jest wypełnienie i uniesienie tkanek, co daje natychmiastowy efekt odmłodzenia. Gładka i miękka skóra, zdrowy koloryt to efekt restrukturyzacji tkanki. To zwykle osiągamy zabiegiem laserowym.Co więcej, kwas hialuronowy ma właściwości silnie nawilżające dzięki zdolności przyciągania i zatrzymywania wody w tkance. Dzięki temu procedura podania tego preparatu pomaga również zwalczyć problem nadmiernej suchości o uczucia ściągnięcia skóry. Z tym zabiegiem zyskasz nie tylko urodę, lecz także przyjemny komfort.

Zalecenia przed zabiegiem

Chociaż podanie kwasu hialuronowego w obszar dłoni to procedura średnio inwazyjna, przed jej wykonaniem należy odpowiednio się przygotować. Najważniejszą rzeczą z pewnością będzie konsultacja ze specjalistą, podczas której wykluczone zostaną ewentualne przeciwwskazanie, a także omówione bedą oczekiwania pacjenta i spodziewane efekty zastosowanie wypełniacza. Ze względu na konieczność naruszenia ciągłości skóry, lekarz wyjaśni i powie jak dezynfekować skórę i miejsca wkłuć. Jeżeli dodatkowo użyty zostanie laser omówiona zostanie procedura pielęgnacji i wydane preparaty do gojenia i specjalne rękawiczki.

Przeciwwskazania do zabiegu modelowania dłoni kwasem hialuronowym

Do najważniejszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu rewitalizacji dłoni kwasem hialuronowym należą:

  • okres ciąży i karmienia piersią;
  • aktualnie aktywne choroby nowotworowe;
  • niektóre choroby autoimmunologiczne;
  • nieleczona cukrzyca;
  • infekcje skóry w miejscu zabiegowym;
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • skłonność do powstawania blizn i bliznowców;
  •  infekcja ogólnoustrojowa;
  • niektóre choroby krwi;
  • stosowanie preparatów obniżających krzepliwość krwi.

Pamiętaj, że ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu zawsze podejmuje lekarz.

Masz pytania? Skontaktuj się z kliniką Biogenica w Poznaniu.

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj