11.9 C
Wrocław
czwartek, 29 września, 2022

Agencja HR we Wrocławiu – ostatnia deska ratunku dla rekrutujących pracodawców?

Pomimo wieszczonego spowolnienia gospodarczego, a być może nawet recesji, polskie firmy wciąż zatrudniają na potęgę. Wyjątkowo niska w skali kraju stopa bezrobocia utrzymuje się we Wrocławiu i regionie, gdzie też obserwujemy największe trudności ze znalezieniem pracowników – i to nawet na stanowiska niewymagające specjalnych kwalifikacji. Zniechęceni nieskuteczną rekrutacją pracodawcy coraz chętniej decydują się skorzystać z pomocy profesjonalistów. Agencja HR może być najlepszą odpowiedzią na trudną sytuację na polskim rynku zatrudnienia.

Precyzyjna diagnoza

Problemy z rekrutacją można łatwo zrzucić na karb niskiego bezrobocia i bardzo wysokich oczekiwań płacowych pracowników. Faktem jest natomiast, że wielu pracodawców wciąż popełnia podstawowe błędy, przez które nie jest w stanie szybko uzupełnić braków kadrowych odpowiednimi pracownikami.

Do tych błędów zaliczymy m.in. konserwatywne podejście do rekrutacji (opieranie się wyłącznie na ogłoszeniach publikowanych w Internecie) oraz niski poziom zaangażowania w pozyskiwanie pracowników. Agencja HR może zdiagnozować rzeczywiste przyczyny problemów kadrowych swojego klienta, a następnie zaproponować strategię stopniowego wzmocnienia zespołu.

Najskuteczniejsze metody rekrutacji dostępne od ręki

Agencja HR ma tę przewagę w procesie rekrutacyjnym, że na co dzień zajmuje się pozyskiwaniem pracowników dla swoich klientów. Zna rynkowe trendy, dokładnie wie, które metody rekrutacji najlepiej sprawdzą się w danym przypadku, a to ma przełożenie na tempo i skuteczność obsadzania wakatów w firmie klienta.

Agencja może ocenić, że np. pozyskanie pracowników produkcji „z rynku” będzie bardzo trudne w obecnych realiach. Alternatywą będzie poszukanie rezerw kadrowych w zespole klienta (np. poprzez reorganizację stanowisk) czy też skupienie się na pracownikach ze Wschodu, którzy chętniej podejmują proste prace w naszym kraju.

Mniej oczywiste sposoby na uzupełnienie braków kadrowych

Nawiązanie współpracy z agencją HR daje pracodawcy dostęp do szerokiego wachlarza technik rekrutacyjnych, ale także innych usług nastawionych na uzupełnianie braków kadrowych w przedsiębiorstwach.

Przykładem będzie tutaj coraz popularniejszy leasing pracowniczy (nazywany również outsourcingiem pracowników). Jest to usługa, która polega na oddelegowaniu do zakładu klienta pracowników spełniających podstawowe kryteria dla obejmowanych stanowisk (najczęściej mówimy tutaj o pracownikach fizycznych, pracownikach produkcji itp.).

W przypadku tej usługi to agencja HR staje się pracodawcą, który w ramach współpracy B2B przekazuje swoich pracowników klientowi, jednocześnie sprawując nad nimi nadzór, przejmując wszystkie obowiązki formalne, wypłacając pensje, odprowadzając składki ubezpieczeniowe itd. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie w sytuacji, gdy przedsiębiorca zgłasza tylko okresowy wzrost zapotrzebowania na pracowników, na przykład w związku z rozpoczęciem się sezonu w branży czy otrzymaniem dużego zlecenia.

W czym jeszcze agencje HR pomagają swoim klientom? Warto tutaj wspomnieć o doradztwie HR czy outsourcingu kadrowo-płacowym. Więcej o tym przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://crewforyou.pl/agencja-hr-we-wroclawiu-pomagamy-firmom-w-dolnoslaskim-w-zbudowaniu-lepszej-kadry-pracownikow/.

Którą agencję HR we Wrocławiu wybrać?

W samym Wrocławiu i regionie działa co najmniej kilka agencji HR, które są godne polecenia. Podstawowym kryterium wyboru powinny być opinie dotychczasowych klientów oraz doświadczenie agencji w obsłudze pracodawców z Twojej branży (każdy sektor rządzi się własną specyfiką i wymaga dobierania innych metod rekrutacji).

Dodatkowo warto sprawdzić, jakie usługi oferuje agencja HR. Dobrze jest znaleźć partnera, który nie tylko doradza i organizuje proces rekrutacyjny, ale również może szybko uzupełnić braki kadrowe w firmie klienta poprzez oddelegowanie pracowników tymczasowych czy pozyskanie pracowników ze Wschodu.

Jedną z najlepiej ocenianych agencji HR we Wrocławiu jest Crew For You, z której ofertą zapoznasz się na stronie internetowej https://crewforyou.pl.

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here