11.6 C
Gorzów Wielkopolski
czwartek, 20 czerwca, 2024

Atrakcje Gorzów Wielkopolski: top 10 super ciekawych miejsc!

Planujesz urlop lub wyjazd na weekend? Zobacz, jakie miejsca warto odwiedzić w Gorzowie Wielkopolskim!

Atrakcje w Gorzowie Wielkopolskim, co warto zobaczyć?

Atrakcje w Gorzowie Wielkopolskim, co warto zobaczyć

Gorzów Wielkopolski to klimatyczne miasto znajdujące się nad Wartą. To stolica województwa lubuskiego i miejscowość bogata w atrakcje i zielone miejsca doskonałe do odpoczynku z rodziną. Parki, tętniące życiem nadbrzeże usytuowane nad rzeką Wartą, muzea, amfiteatr i teatr – miejsca idealne do wzbogacenia swojego życia o kulturę i sztukę.

Gorzów Wielkopolski bez wątpienia jest ciekawym miastem, świetnym celem weekendowej podróży. Zobacz, jakie atrakcje w Gorzowie Wielkopolskim warto zobaczyć!

Stary Rynek w Gorzowie Wielkopolskim

Miejsce, gdzie mieści się Stary Rynek w Gorzowie Wielkopolskim, prawdopodobnie zostało wytyczone już w 1237 roku, kiedy Gorzów Wielkopolski był nowopowstałym miastem. Dawniej pełnił on praktyczną funkcję, dzisiaj jest przepiękną, reprezentacyjną częścią miasta.

Miejscowe informacje podają, że ze Starym Rynkiem związane są pewne kontrowersje. Mieszkańcy miasta Gorzów uważają, że Rynek był bardziej zielony i piękny przed renowacją. Jak jest w istocie? Możesz to ocenić, odwiedzając Stary Rynek osobiście.

Bulwar Nadwarciański w Gorzowie Wielkopolskim

Bulwar Nadwarciański w Gorzowie Wielkopolskim

Znakomite miejsce do spędzenia wolnego czasu w mieście. Bulwar Nadwarciański to odnowiony bulwar spacerowy nad prawym brzegiem Warty. Turyści mogą odwiedzać nadbrzeżne kawiarnie, puby i pizzerie. Do atrakcji z pewnością można zaliczyć taras widokowy, widowiskowy zegar słoneczny i pływającą fontannę. Znajdzie się również coś dla dzieci – wspaniały plac zabaw.

Bulwar Nadwarciański to miejsce znakomite dla turystów i mieszkańców Gorzowa. Popularne atrakcje cieszą się powodzeniem zwłaszcza latem, kiedy dopisuje pogoda. Z kolei zimą największym zainteresowaniem cieszy się lodołamacz KUNA, który wciąż zabiera turystów w rejs po Warcie.

Filharmonia Gorzowska

Filharmonia Gorzowska

Miejska Instytucja Kultury – Filharmonia Gorzowska, to piękny budynek pełen atrakcji. Znakomity repertuar stanowi rozrywkę dla dorosłych i dzieci. Wystarczy, że wybierzesz koncert familijny, by przyjemnością ze spędzania czasu w Gorzowskiej Filharmonii mogła cieszyć się cała rodzina.

Warto wspomnieć, że Filharmonia była w Gorzowie Wielkopolskim długo wyczekiwaną inwestycją. To najmłodszy budynek tego typu w Polsce, który jest przy tym bardzo nieszablonowy i nowoczesny.

Jeśli chcesz wypróbować repertuar Filharmonii, polecamy wybrać koncert i zakupić bilety przez internet z wyprzedzeniem. Obecnie wszelkie wydarzenia kulturalne cieszą się ogromną popularnością, dlatego bilety wyprzedają się bardzo szybko. Spontaniczne wyjście do Filharmonii może się po prostu nie udać.

ZOO Safari Gorzów Wielkopolski

Pierwszy polski ogród zoologiczny typu safari, to brzmi ciekawie! Co prawda ZOO Safari znajduje się w Świerkocinie, czyli kilka kilometrów od Gorzowa. Do tego miejsca najwygodniej dojechać własnym samochodem, ponieważ w dużej mierze polega na przemieszczaniu się autem przez ogrody tematyczne. W tych miejscach możemy spotkać wspaniałe zwierzęta (w tym wiele gatunków zagrożonych wyginięciem), a niektóre pozwalają się nawet głaskać.

W części ZOO do zwiedzania pieszo znajdują się groźne gatunki zwierząt, m.in. lwy, które są odgrodzone siatką. Trzecim etapem zwiedzania jest Mini ZOO, które jest prawdziwą atrakcją dla dzieci. W tym miejscu możesz karmić zwierzęta.

ZOO Safari posiada także punkty gastronomiczne, dzięki czemu wycieczka jest nie tylko ciekawa i bezpieczna, ale także komfortowa.

Teatr Juliusza Osterwy Gorzów Wielkopolski

Atrakcje w Gorzowie Wielkopolskim dla miłośników kultury? Obowiązkowo Teatr Dramatyczny Juliusza Osterwy. Spiesz się! Wolne miejsca szybko się wyprzedają. A dobry repertuar to uczta dla oczu i duszy.

Warto wspomnieć, że znany w Gorzowie Wielkopolskim teatr istnieje od 1946 roku. Po kilku remontach w zeszłym roku teatr działa bez przeszkód i cieszy się ogromną popularnością. Bilety na spektakle i koncerty można kupić online. Polecamy robić to z dość dużym wyprzedzeniem.

Amfiteatr Gorzów Wielkopolski

Polska ma wiele amfiteatrów, ale to właśnie ten znajdujący się w Gorzowie Wielkopolskim uważany jest za najnowocześniejszy. Co ciekawe, powstał w 1973-1974 z inicjatywy tzw. czynu społecznego. Nowoczesny budynek został zbudowany przez pracowników Gorzowskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego.

Dzisiaj w amfiteatrze w Gorzowie Wielkopolskim odbywają się liczne atrakcje muzyczne i widowiskowe.

Aquapark Słowianka Gorzów Wielkopolski

Aquapark Słowianka Gorzów Wielkopolski

Kompleks sportowy Słowianka znajduje się w Parku Słowiańskim w Gorzowie Wielkopolskim. To doskonałe miejsce rozrywki dla dorosłych i najmłodszych. Wewnątrz obiektu znajduje się basen o wymiarach olimpijskich, basen rekreacyjny, lodowisko, boisko, korty tenisowe, kręgielnia i siłownia.

Bilety na różne atrakcje kosztują około kilkunastu złotych. Informacje na temat cen możesz zobaczyć za pośrednictwem strony internetowej aquaparku. Co ciekawe, na terenie kompleksu można organizować także przyjęcia urodzinowe.

Park Wiosny Ludów Gorzów Wielkopolski

Park Wiosny Ludów Gorzów Wielkopolski

Klimatyczne miejsce, które znajduje się w samym centrum miasta Gorzów. Według informacji zaczerpniętych z historii dawniej mieściło się tu ZOO. Sam Park Wiosny Ludów powstał w 1913 roku i bardzo często nazywany jest Parkiem Róż, ponieważ przez wiele lat rosły w nim duże ilości tych romantycznych kwiatów.

Park Wiosny Ludów to dla mieszkańców Gorzowa przyjemne miejsce doskonałe do popołudniowych spacerów lub spędzenia z dziećmi czasu na placu zabaw.

Muzeum Lubuskie w Gorzowie Wielkopolskim

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim powstało w 1945 roku. Celem muzeum jest ochrona dóbr kultury i upowszechnienie dziedzictwa kulturowego województwa lubuskiego. Muzeum posiada wystawy stałe i czasowe. O aktualnych wydarzeniach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem strony internetowej muzeum.

Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługują następujące wystawy stałe: Muzeum Grodu Santok i Zespół Willowo-Ogrodowy, które stanowią naprawdę interesujące atrakcje w Gorzowie Wielkopolskim. W celu zakupu biletów udaj się bezpośrednio do muzeum lub kup je za pomocą strony online.

Pomniki Gorzów Wielkopolski

Atrakcje w Gorzowie Wielkopolskim można uzupełnić spacerem po mieście, gdzie znajduje się mnóstwo pamiątek historii. Należą do nich na przykład pomniki, jakich na terenie Gorzowa jest wiele. Warty uwagi jest m.in. znajdujący się w centrum miasta pomnik Adama Mickiewicza. Ciekawie usytuowany, bo na chodniku, jest pomnik Edwarda Giętego. Ciekawe usytuowanie i budowę ma również pomnik Edwarda Jancarza. To pierwszy żużlowiec na świecie, który ma swój pomnik i znajduje się on właśnie w Gorzowie Wielkopolskim.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
POPULARNE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj