8.7 C
Koszalin
piątek, 1 marca, 2024

Koronawirus Koszalin: najnowsze informacje

Aktualne dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Koszalinie.

Nowe zakażenia koronawirusem w Koszalinie: 20 marca 2021 – 30 maja 2021

Od czasu 20 marca i 1 kwietnia – krytycznego pod względem liczby zachorowań na koronawirusa w Polsce, liczba nowych przypadków koronawirusa spada. 29 maja w Koszalinie stwierdzono zaledwie 4 nowe przypadki zakażenia Sars-Cov-2 i nieco ponad 700 nowych pacjentów w całym kraju.

Koszalin powoli podnosi się po pandemii. Restauracje ponownie zostały otwarte, ruszają także publiczne wydarzenia z udziałem widowni. Oczywiście wszystko odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Kilka dni temu lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie zostali odznaczeni przez prezydenta miasta za ratowanie pacjentów i walkę z koronawirusem. Lekarze otrzymali nagrodę – Koszaliński Orzeł 2020 w kategorii Społeczna Odpowiedzialność.

Aktualne informacje na temat nowych zakażeń znajdziesz na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Koronawirus Koszalin: testy na Covid-19

Koronawirus Koszalin: testy na Covid-19

W dobie pandemii zamiast klasycznej wizyty u lekarza obowiązują teleporady. Jeśli masz objawy koronawirusa, musisz wykonać badania pod kątem obecności Sars-Cov-2. Jeśli otrzymasz skierowanie na badania, test na Covid-19 możesz zrobić w ramach NFZ. Testy na Covid-19 powszechnie wykonywane są również prywatnie. W Koszalinie badania można wykonać m.in. w poniższych punktach pobrań.

  • Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, Tytusa Chałubińskiego 7, 75-581 Koszalin.
  • Laboratorium Koszalin Synevo, ul. Władysława IV 33D, Koszalin.

Wynik badania na obecność koronawirusa należy sprawdzić online na koncie pacjenta strony internetowej placówki medycznej, gdzie wykonano badania. Wynik będzie dostępny w ciągu kilku godzin.

Szczepienia przeciwko Sars-Cov-2 w Koszalinie

Szczepienia przeciwko Sars-Cov-2 w Koszalinie

Z dnia na dzień wzrasta liczba osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Według bieżących informacji w Polsce zaszczepiło się ponad 19 mln osób, z czego 6 mln przyjęło już 2 dawkę. Szczepienie jest bezpłatne i obecnie każdy ma możliwość zaszczepienia.

W celu zarejestrowania się na szczepienie w Koszalinie skontaktuj się z lekarzem POZ, wypełnij formularz na stronie pacjent.gov.pl, bądź zadzwoń na infolinię (ogólnopolska infolinia, kontakt pod nr tel. 989). Warunkiem przyjęcia szczepienia jest dobry stan zdrowia (bak przeziębienia, grypy, Covid-19). Szczepienia odbywają się w następujących placówkach medycznych w Koszalinie.

  • Szpital Mswia W Koszalinie, Szpitalna 2, 75-720 Koszalin.
  • NZOZ Profilaktyka, Staszica 8A, 75-449 Koszalin.

W przypadku pytań dotyczących epidemii koronawirusa w Koszalinie, w związku z objawami, szczepieniami i testami na Covid-19, skorzystaj z możliwości zadzwonienia na infolinię NFZ: 800 190 590. Według informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Koszalinie infolinia jest czynna całą dobę.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
POPULARNE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj